Ája Prokůpková se po čase opět dočkala výhry na Děčínském Klacku

16.09.2019 15:51

Na první turnaji po letních prázdninách se do děčínského S-Centra sjelo dne 8.9.2019 celkem 26 hráčů, z toho 6 žen. Hrálo se tradičně na místním house modelu a v kvalifikaci byl turnaj omezen v tom, že nefungovala dráha č. 4 a tak se kvalifikace nehrála amerikou, ale ostatní fáze turnaje již ano. Protože většina lidí přes prázdniny na bowling pochopitelně vůbec nepomyslela, čekalo se také na to, jaká vlastně budou padat čísla a co bude stačit na přímý postup do finále a co na postup do semifinále.

Kvalifikací hranou na 4 hry včetně HDC prošel výborně Miruss Müller, který zejména závěrečnou hrou 252 po dlouhé době opět zazářil. Miruss nahrál včetně HDC celkem 839b., druhý byl Abdul Kassas a třetí Jirka Zub Vrážel. Přímo do finále se dále prosadili ještě Míra Zelený, Jára Vokurka a Martin „X“ Křížek. Martin X se součtem 793b. porazil o 7 děčínských klacků Áju Prokůpkovou, která už v kvalifikaci vystrčila růžky a bylo jasné, že se s ní musí opět počítat po vyléčení bolavé nohy.  Těsně se do semifinále probojovali Jirka Kurka, Pepa Chudoba, Míra Kučaba (všichni 740b.) a Vláďa Hübst (738b.) byl jako poslední postupující. Sedmnáctého Pepu Vlčka porazil o 7 děčínských klacků. Na ostatní hráče čekala ještě jedna možnost, jak v turnaji pokračovat, a sice Desperádo. Nejvyšší nához kvalifikace i celého turnaje zaznamenal Abdul Kassas (269) a mezi ženami se v tomto směru vedlo nejlépe Ivan Prokopová (193).

Do Desperáda nastoupilo celkem 7 hráčů a stejně jako minule se z něj do semifinále prosadil Láďa Balek (221) a Lenka Germanová (189).

Semifinále hrané na 2 hry a průměr z kvalifikace se nejlépe povedlo Vláďovi Hübstovi (na drahách zahrál 202 a 216). Největší souboje se odehrávají ale vždy a hraně postupu do finále. Tam se usmálo štěstí nejvíc na Páju Prokůpka, který porazil sedmého Ivana Zlesáka o necelé 3 děčínské klacky a osmého Míru Kučabu pak o necelé 4 děčínské klacky. Nejvyšší nához v semifinále zaznamenal v mužské kategorii Jirka Kurka (223), u žen se v tomto směru vedlo nejlépe Lence Germanové (179).

Finále hrané na součet 3 her (včetně HDC) ovládla už od začátku Ája Prokůpková, která zde zahrála své 3 nejvyšší hry za celý den, takže za perfektní načasování si výhru v celém turnaji určitě zasloužila. Naházela včetně HDC součet 651b., když stříbrného Abdula Kassase porazila o 36b. a přes 600b. se přehoupl ještě bronzový Toncek (601b.). Ten měl náskok na čtvrtou Lízu Šmejkalovou 15b. Ve finále se naopak vůbec nevedlo Mirussovi Müllerovi a nakonec zůstal na chvostu finálové společnosti. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal v mužské kategorii Zub (213), mezi ženami to byla již zmíněná Ája Prokůpková (210).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl Jirka Kurka (Ø197,57) před Zubem (Ø193,14) a Mírou Zeleným (Ø191,86). Bylo vyhlášeno i několik doplňkových soutěží – přehled všech výherců naleznete na oficiálním webu tohoto turnaje (viz odkaz níže). Například start zdarma pro příští turnaj byl vylosován Vláďovi Horňákovi.

Závěrem bych chtěl za všechny spoluorganizátory turnaje poděkovat všem účastníkům turnaje za jejich přízeň, a věřím, že na dalším turnaji dne 20.10.2019 se sejdeme aspoň ve stejném počtu jako nyní. Veškeré podrobnosti o tomto turnaji včetně odkazu na obsazovačku na příští turnaj najdete na oficiálním webu turnaje: https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se neváhejte přihlásit i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, je vždy aktualizována s každým odhlášením již přihlášeného hráče.