Bára Holá vítězkou dubnového Děčínského Klacku

05.05.2017 17:39

Dubnového turnaje v rámci celoroční série Děčínský Klacek 2017 se zúčastnilo celkem 26 hráčů z toho 10 žen. Na drahách byl namazán sportovní delší model a tak se dalo předpokládat, že na tom budou nejvíce profitovat rovináři, což se až na výkony Zuba v podstatě potvrdilo.  

Kvalifikací hranou na 6 her včetně HDC prošla nejlépe Katka Novotná, která s HDC nahrála součet 1288 bodů. Trochu zpět pak zůstali Zub (1264) a Vláďa Horňák (1261), kterému se dokonce jako rovináři povedlo zahrát krásných 258. Nejzajímavější to je tradičně na hraně přímého postupu do finále. Tentokrát se štěstí usmálo na Vláďu Trčku, kterému výsledek 1151 stačil na poslední přímo postupové místo. Prvního nepostupujícího – Radka Páchu – Vláďa porazil o 6 děčínských klacků. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži již zmíněný Vláďa Horňák (258) a mezi ženami Anička Chotěnovská (212).

Hráči umístění v kvalifikaci pod čarou měli možnost si finálovou účast vybojovat ještě v Desperádu. Ze 7 účastníků této soutěže vyšli nejlépe Míla Štěpánek a Jirka Květoň.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začala nejlépe Bára Holá Jirka Černý a Martina Štajnerová. Zatímco Báře se podařilo podobně zahrát i ve druhé hře, tak ostatním se již tolik nevedlo a tak před poslední hrou bylo vše otevřené z pohledu stříbrné a bronzové pozice. Báře stačila i slabší třetí hra k celkovému vítězství v turnaji, druhá nakonec skončila Gábina Trčková a bronzovou pozici se prosadil poslední výbornou hrou nakonec Zub. Zub porazil čtvrtého Vláďu Horňáka o necelé 4 děčínské klacky. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal Zub (256), mezi ženami si vedly nejlépe hned 2 ženy, a to obě nejlepší hráčky celého turnaje – Bára Holá i Gábina Trčková (obě 187).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl dle očekávání Zub (Ø207,44), druhý byl už s dost velkým odstupem Vláďa Hübst (Ø188,00) a třetí Vláďa Horňák (Ø182,78). V tipovačce se tentokrát hrálo o 980,- a opět se nenašel žádný výherce, takže se o tuto částku navyšuje jackpot příštího turnaje.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a věřím, že příště opět sejdeme při dalším turnaji, který se bude konat v neděli 14.5.2016. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

 Tak ať to padá!    

Za pořadatelský tým (MZ)

 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín