Dubnový Děčínský Klacek zvládl nejlépe Pepa Sihelník

09.04.2018 10:05

Druhého turnaje série Děčínský Klacek 2018 se zúčastnilo pouhých 17 hráčů, z toho 7 žen. Hlavním důvodem tohoto počtu bylo konání Opel Cupu v ÚL ve stejný den, ovšem jiný termín v dubnu se najít nepodařilo. Úvodní runda byla také poznamenána špatnou mázou díky poruše mazačky a bylo nutné vše přemazat, čímž turnaj hned na počátku nabral slušné zpoždění, ale vlivem menšího počtu hráčů se ho podařilo téměř zcela eliminovat.

Kvalifikací hranou na 6 her včetně HDC prošla tentokrát nejlépe Ála Prokůpková, nicméně se tak stalo hlavně díky HDC, který si „nahrála“ v březnovém turnaji. Ála nahrále 1255b. včetně HDC, což bylo téměř o 100 bodů méně než v březnu. Druhá byla po kvalifikaci Dáša Šílková (1246) a třetí Miruss Müller (1242). Na 4. místě se objevilo nové jméno v sérii DK, a sice místní bowler – Pepa Sihelník. Pepa sice začal velmi pozvolna, ale jeho výkon postupně rostl. Do finále se přímo nevešla 3 jména, která měla šanci se o postup poprat v Desperádu. Avšak Zdeněk Klivický do Desperáda nastoupit nechtěl, a tak se tentokrát hrálo bez této doplňkové soutěže. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Pája Prokůpek (225) a mezi ženami pak Dáša Šípková (219).

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začali dobře Pája Prokůpek (213), Míra Zelený (200) a těsně za nimi Pepa Sihleník a místní bowlingový matador Vláďa Trčka. Jako první odpadl Míra Zelený díky split game (celkem 7x split) a už to vypadalo, že odpadl i Pepa Sihelník a Vláďa Trčka. Do boje o vítězství v turnaji navíc velmi silně po druhé hře promlouvala Bára Holá, která v té době v turnaji vedla. Ve třetí hře se ale rozehrál velký souboj o vítězství v turnaji mezi Vláďou Trčkou a Pepou Sihelníkem. Oba vydrželi strajkovat hodně dlouho a oba také dosáhli téměř stejného náhozu (235 resp. 234). Díky HDC však Pepa nakonec Vláďu porazil, a to o necelých 20 bodů. Pomyslný bronz nakonec pro sebe uhájila Bára Holá, a to celkem s přehledem, když „bramborovou“ Kačku Novotnou porazila téměř o 30 bodů. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal v mužské kategorii již zmíněný Vláďa Trčka (235) a mezi ženami již také výše zmíněná Bára Holá (199).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl Pája Prokůpek (Ø188,22) před Vláďou Trčkou (Ø182,56) a Mírou Zeleným (Ø179,67). V tipovačce se tentokrát hrálo o 240,- Kč a nához 235 nikdo netrefil, a tak uvedená suma propadla do jackpotu pro příští turnaj.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a věřím, že příště se sejdeme již v mnohem vyšším počtu, a sice 13.5.2018. Pro příští turnaj byla obsazovačka v případě druhé rundy úplně vyčištěna, aby se mohl přihlásit jen ten, kdo skutečně má zájem na turnaj přijet. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, dílčí výsledky, průběžné výsledky v sérii, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

 Tak ať to padá!    

Za pořadatelský tým (MZ)

 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín