Květnový Klacek pro matadora Vláďu Trčku

14.05.2018 12:14

Třetího turnaje série Děčínský Klacek 2018 se zúčastnilo 20 hráčů, z toho 8 žen. Tentokrát byl důvodem nižšího stavu hráčů fakt, že po celý víkend probíhalo v Pardubicích Mistrovství ČR jednotlivců, čímž odpadlo min. 5 tradičních účastníků tohoto turnaje. Ovšem termínová listina je o víkendech tak nabitá, že najít bezkolizní termín je v dnešní době opravdu nadlidský výkon.

Kvalifikací hranou na 6 her včetně HDC prošel nejlépe místní matador Vláďa Trčka (1257 b. včetně HDC) a jak se ukázalo poté i ve finále, nešlo o nějaké momentální vzepětí. Tentokrát celkem 5 hráčů překonalo v součtu s HDC hranici 1200 b., ale největší tlačenice je zpravidla na rozhraní přímého postupu do finále. Na přímý postup do finále bylo potřeba nahrát 1107 b. a to se povedlo Mírovi Zelenému, a to o 17 klacků před jedním ze 2 turnajových nováčků – Zdeňkem Hrobským. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Vláďa Trčka (246), mezi ženami to pak byly Dáša Šípková a Kčka Novotná (obě 203).

Téměř všichni přímo nepostupující do finále se tentokrát zúčastnili Desperáda a tentokrát to byla hodně nervózní doplňková soutěž, protože na postup do finále stačila opravdu nízká čísla. Nakonec v této soutěži uspěli Tomáš Marcinov a Zdeněk Hrobský.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začal nejlépe Vláďa Trčka (239) a bylo víceméně jasné, že bedna mu už určitě neunikne. Velmi dobře začaly rovněž Dáša Šípková s Ilonou Vítkovou. Vláďa Trčka nakonec celé finále s přehledem kontroloval a dosáhl nakonec součtu 911, což je jedno z nejvyšších čísel v historii tohoto turnaje vůbec (hraný Ø222,00). Obě zmíněná děvčata se rovněž snažila, ale ani HDC jim nestačil na Vláďu a nakonec tedy obsadila stříbrnou a bronzovou pozici. V poslední finálové hře se hodně vzepjal Martin X, nicméně ani hra 279 mu nakonec nestačila na víc než bramborovou pozici o více než 15 b. za Dášou Šípkovou. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal v mužské kategorii již zmíněný Martin X (279) a mezi ženami se v tomto směru vedlo nejlépe vůbec poprvé v historii tohoto turnaje Líze Šmejkalové (198).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl pochopitelně Vláďa Trčka (Ø205,33) před Martinem X (Ø193,78) a Dášou Šípkovou (Ø177,44). V tipovačce se tentokrát hrálo o 560,- Kč a nához 279 nikdo netrefil, a tak uvedená suma propadla do jackpotu pro příští turnaj.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a věřím, že příště se sejdeme již v mnohem vyšším počtu, a sice 10.6.2018. Také pro příští turnaj byla obsazovačka v případě druhé rundy úplně vyčištěna, aby se mohl přihlásit jen ten, kdo má skutečně zájem na turnaj přijet. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, dílčí výsledky, průběžné výsledky v sérii, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

 Tak ať to padá!    

Za pořadatelský tým (MZ)

 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín