Lenka Huková vkročila nejlépe do série Děčínský Klacek 2017

18.01.2017 18:10

Úvodní lednový turnaj byl poznamenán faktem, že se v regionu hrála konkurenční akce (regionální mistrovství ABL Severní Čechy), a tak byl turnaj ochuzen min. o 5 tradičních jmen. Do děčínského S-Centra si nakonec přijelo zahrát 21 hráčů z toho 9 žen. Na drahách byl namazán místní house model a někteří toho dokázali využít k pěkným náhozům. Oproti předchozímu roku došlo v systému turnaje jen k několika menším změnám. Těmi největšími jsou asi odehrání celého turnaje americkým způsobem (tj. střídání frejmů na páru drah se společným podavačem koulí) a striktní určení drah pro finále na základě umístění v kvalifikaci (namísto dosavadního výběru).   

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDC odehrál nejlépe Vláďa Hübst, který s HDC nahrál součet 1265 bodů. V patách mu pak byli Toncek, Ivana Prokopová (oba se součtem 1249 b.) a Lenka Huková (1243 b.). Vzhledem k počtu hráčů se čekalo, že na přímý postup do finále bude tentokrát potřeba nahrát něco kolem 1100 bodů, což se potvrdilo. Posledním přímo postupujícím šťastlivcem se stal Pája Prokůpek (1108 b.), který o pouhé 3 děčínské klacky porazil Zuzku Morongovou. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Toncek (krásných 266 b.) a mezi ženami Lenka Huková (také pěkných 244 b.). V kvalifikaci se naopak nevedlo Vláďovi Trčkovi, který nakonec zůstal mezi pěticí hráčů, kteří nedosáhli na finále.

Hráči umístění v kvalifikaci pod čarou měli možnost si finálovou účast vybojovat ještě v Desperádu. Úspěšnými absolventy této doplňkové soutěže se stali Bára Holá a Anička Chotěnovská.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začala nejlépe Léňa Huková a zdárně jí sekundovali Vláďa Hübst, Pája Prokůpek a také Míla Štěpánek. Zatímco Léňa a Pája pokračovali dobře i ve druhé hře, tak ostatní pozvolna uvadali. Do hry se ale začali dostávat Jirka Zub Vrážel a Gábina Trčková. Závěrečná hra tak byla velmi napínavá, přestože o vítězství Léni už nebylo pochyb (ta by musela doslova zkolabovat, aby nevyhrála, což se opravdu nestalo). Padlo v ní na drahách celkem 7 dvoustovek, což se na DK už dlouho nestalo. Třetí hra pomohla Vláďovi Hübstovi ke stříbrnému stupínku a stejně tak pomohla třetí hra Zubovi k pomyslnému bronzu, když porazil Gábinu Trčkovou o 15 b. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal Toncek (221 b.), nicméně to byla tentokrát jeho jediná dobrá finálová hra. Mezi ženami dominovala Léňa Huková (215 b.).          

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl celkem Vláďa Hübst (Ø196,56), druhý byl Zub (Ø191,67) a třetí vítězná Léňa (Ø188,33). V tipovačce se tentokrát hrálo o 240,- a výherce žádný nebyl, takže se o tuto částku navyšuje jackpot příštího turnaje.

Závěrem bych chtěl poděkovat Zejména Pájovi Prokůpkovi a následně i Toncekovi, kteří tentokrát provázeli hráče celým turnajem namísto nemocné Ály Prokůpkové. Starali se současně i o to, aby turnaj nebyl příliš ve skluzu při poruchách drah. Věřím, že se všichni opět sejdeme při dalším turnaji, který se bude konat 5.2.2016, přestože tentokrát bude turnaj kolidovat s jarními prázdninami na Děčínsku (může tedy dojít ke změně termínu, proto sledujte turnajový web). Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji vždy s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

 Tak ať to padá!    

Za pořadatelský tým (MZ)

 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín