Listopadový Klacek patřil suverénně Evě Polákové

17.11.2015 12:47

Mimořádně až třetí listopadová neděle v  děčínském S-Centru patřila předposlednímu turnaji v rámci série Děčínský Klacek 2015. Zúčastnilo se ho 28 hráčů, z toho 8 žen. Mazalo se tentokrát krátké a podle výsledků je zřejmé, že točenáři se s tímto faktem vyrovnávali velmi obtížně resp. si s tím neporadili. Bylo zaznamenáno nezvykle málo náhozů nad 200 bodů, přičemž ten úplně nejvyšší dosahoval hodnoty pouhých 215 bodů. Z výše uvedeného plyne, že na řadu točenářů padla depka, což se dá celkem i pochopit při pohledu na výsledkovou listinu.

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDC odehrála nejlépe Eva Poláková (1312b. vč. HDC), druhá byla Ála Prokůpková (1303b.) a třetí Láďa Balek (1264b.). Vzhledem k nízkým náhozům se dost těžko odhadovalo, kolik by mohlo stačit na postup. Většina topenářů si myslela, že 1100b. je málo, když v minulosti na postup bylo potřeba mít většinou kolem 1200b., ale skutečnost byla ještě překvapivější. Na postup stačil součet jen 1055b., který měl Toncek, který o celých 5 klacků porazil Míru Zeleného, který se tak stal prvním nepostupujícím. Za zmínku určitě stojí, že mezi nepostupujícími nebyl žádný rovinář. Turnaje se zúčastnilo čistých 9 rovinářů (když tedy nepočítáme točenáře, kteří v průběhu turnaje na excentr zanevřeli a dohrávali turnaj dohozovkou), a nejhorší z nich skončil na 12. místě. Nejvyšší nához v kvalifikaci zahráli mezi muži již zmíněný Láďa Balek (208b.) a mezi ženami Ála Prokůpková (215b.). V této části turnaje jsme byli svědky mj. i historicky nejnižšího náhozu na DK vůbec, a sice 43 (autor byl za něj odměněn alespoň cenou útěchy).

Ve finále hraném na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začal nejlépe slávista Míla Štěpánek, který zahrál 210 a 193 a vypadalo to, že má vše jasně pod kontrolou a suverénně zvítězí. Po prvních 2 hrách mu ještě zdatně sekundovali Eva Poláková, Ála Prokůpková, Jirka Škála a Jarda Vokurka. Čekalo se tedy, kdo si nejlépe poradí se závěrečnou hrou. Nejlepší psychiku ukázala Eva Poláková a suverénně si dokráčela pro vítězství v tomto turnaji (měla nahráno přes 882b.). O pomyslné stříbro se porvali Míla Štěpánek a Ála Prokůpková, protože Jirka Škála a Jarda Vokurka zahráli nízké číslo. Nakonec měla více štěstí Ála, která porazila Mílu zhruba o 8 bodů. Míla poslední hrou (144) přišel málem i o bronz, ale nakonec ji o 1,33 bodu udržel před Helenou Zdeňkovou. Nejvyšší nához ve finále předvedl již výše zmíněný Míla Štěpánek (210b.), mezi ženami se v tomto směru vedlo nejlépe Evě Polákové (188b.).

Jak je z výše uvedených vět patrné, nejvyššího hraného průměru dosahovali tentokrát rovináři. Nejlépe se vedlo Ále Prokůpkové (Ø185,00) před Evou Polákovou (Ø175,56) a Láďou Balkem (Ø174,33). V tipovačce se podruhé za sebou nikomu nepovedlo trefit nejvyšší finálový nához 210 a tak si jackpot 880,- nikdo nedonesl, nicméně v příštím turnaji již padnout musí a připadne tomu, kdo bude nejblíže správnému tipu (může se tedy i dělit). Do celkového pořadí již máme odehráno 9 turnajů a tak již nyní se nejhorší výsledek škrtal. V takto redukovaném pořadí se do čela propracovala Ála Prokůpková (171b.), druhé a třetí místo (158b.) obsazují prozatím Míra Zelený a Míla Štěpánek. Ovšem rozhodně nic není rozhodnuto, protože příště se hraje o dvojnásobné body a opět se bude škrtat, tentokrát druhý nejhorší výsledek.

Všem vítězům gratuluji a všem ostatním účastníkům děkuji za organizační tým za účast, věřím, že se příště všichni u bowlingových drah v děčínském S-Centru opět setkáme, tentokrát na house modelu. Výsledky, komentáře, statistiky či fotky z jednotlivých akcí jsou k dispozici na turnajovém webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ a na stejném webu se rovněž můžete proklikat i k obsazovačce na turnaj následující, která je již aktivní. Jen připomenu, že poslední kvalifikační runda je přednostně určena pro hráče dojíždějící (je tam přednastavena rezervace pro případné další neděčínské hráče resp. hráče dojíždějící více než 20 km) a je tedy již nyní plně obsazena, nicméně je možné se hlásit mezi náhradníky a čekat na příležitost, pokud by někdo z hráčů nasazených do poslední rundy nakonec nepřijel, což se děje prakticky vždy.

Ať to padá!

(MZ)

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín