Matador Vláďa Trčka vítězem únorového Děčínského Klacku

18.02.2017 18:52

Podobně jako lednový turnaj byl i únorový ovlivněn faktem, že právě v době konání turnaje začínaly místní jarní prázdniny a tak si nakonec přijelo zahrát jen 21 hráčů (stejně jako v lednu), z toho 9 žen. Po potížích s mazačkou byl nakonec na dráhy přeci jen nakonec nanesen aspoň house model a tak se čekalo, jak moc toho dokáží účastníci s excentrickými koulemi využít.   

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDC odehrála nejlépe Bára Holá, která s HDC nahrála součet 1244 bodů. Druhá Lenka Germanová nahrála 1222 b. a třetí Vláďa Hübst 1190 b. Vzhledem k počtu hráčů a typu mázy se čekalo, že na přímý postup do finále bude potřeba nahrát něco kolem 1100 bodů jako minule. Tentokrát stačilo 1092 b. a to se povedlo nahrát Ivaně Prokopové. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Vláďa Hübst (krásných 255 b.) a mezi ženami Lenka Germanová (193 b.).

Hráči umístění v kvalifikaci pod čarou měli možnost si finálovou účast vybojovat ještě v Desperádu. Úspěšnými absolventy této doplňkové soutěže se stali Míla Štěpánek a Vlasta Ševčík.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začali nejlépe Ála Prokůpková, Dáša Šípková a Vláďa Hübst. Ve druhé hře však všechny zlomil Vláďa Trčka, který hrou 258 získal na všechny finalisty značný náskok. Na ostatní hráče tak zbyl boj o druhé a třetí místo. Po druhé hře se do boje o pódiová umístění přihlásily ještě Alena Hemerlová a Ivana Prokopová. Závěrečná hra tak byla zajímavá, protože poměrně dost hráčů mělo šanci být do třetího místa. Vyrovnanými hrami si druhé místo vybojovala nakonec Dáša Šípková a poslední hrou zachránila pomyslný bronz Bára Holá, která porazila čtvrtou Alenu Hemerlovou o 24 b. Jak bylo již zmíněno výše, nejvyšší nához ve finále zaznamenal Vláďa Hübst (258 b.), mezi ženami dominovala v tomto směru Ivana Prokopová (205 b.).          

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl celkem Vláďa Hübst (Ø194,22), druhý byl Vláďa Trčka (Ø192,44) a třetí Toncek (Ø176,11), kterému ale tentokrát finále nesedlo.

V tipovačce se tentokrát hrálo o 500,- Kč, ale výherce jsme neměli, takže se o tuto částku navyšuje jackpot příštího turnaje.

Závěrem bych chtěl poděkovat obsluze herny za snahu řešit potíže s drahami co možná nejrychleji a samozřejmě všem hráčům za účast. Věřím, že příště se již sejdeme ve větším počtu na dalším turnaji, který se bude konat v neděli 5.3.2016. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji vždy s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

 Tak ať to padá!    

Za pořadatelský tým (MZ)

 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín