Říjnový Klacek zvládl nejlépe Abdul Kassas

15.10.2018 15:05

Říjnového turnaje série Děčínský Klacek 2018 hraného dne 14.10.2018 v děčínském S-Centru se zúčastnilo 22 hráčů, z toho 10 žen.  Turnaj proběhl v celkem poklidné atmosféře, avšak ve finále se v polovině třetí hry porouchala dráha č. 8, hráči tak museli své hraní přerušit a počkat až dohrají své hry hráči na jiných 2 dráhy (turnaj hrajeme amerikou). Tímto bych se chtěl za pořadatele turnaje těmto hráčům omluvit, přestávka a přesun na jiné dráhy jim mohlo narušit koncentraci a způsobit výpadek rytmu. Nakonec se tak ale nejspíš nestalo, protože z těchto 4 hráčů se nakonec 2 umístili na bedně.

Kvalifikací hranou na 6 her včetně HDC prošel nejlépe místní matador Vláďa Trčka (1272 b. včetně HDC) a to zejména díky 1. hře (277) a hranému Ø212,00. Úplně stejný součet zaznamenala i Ivana Prokopová, avšak Vláďa má o poznání menší HDCP a tak se stal vítězem kvalifikace on. Jako třetí prošla kvalifikací Káťa Novotná (1258), další hráči již měli na první 3 celkem významnou ztrátu. Na přímý postup tentokrát stačilo zahrát součet 1100 b. včetně HDC a to měla Líza Šmejkalová, ostatní přímo nepostupující si měli o 2 místa zahrát Desperádo, ale poslednímu postupujícímu (Vláďa Hübst) stačilo nahrát 1082 b. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži již zmíněný Vláďa Trčka (277), mezi ženami to byla Bára Holá (242).

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začali nejlépe Pepa Chudoba (215), Míra Zelený (213) a Vláďa Stříbrný (203). Po druhé hře už to bylo vše zase jinak a do popředí se protáhla úplně jiná jména a čekalo se, jak to tedy nakonec dopadne. Vyrovnanými výkony si pro vítězství nakonec dokráčel Abdul Kassas (832,67), když o necelé 4 děčínské klacky porazil Ivanu Prokopovou (829). Se součtem 801,33 se na bronzové příčce udržel Pepa Chudoba před výborně finišujícím Vláďou Stříbrným, na kterého měl nakonec náskok zhruba 3 děčínské klacky. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal v mužské kategorii Vláďa Stříbrný (234), mezi ženami měla nejvyšší nához Dáša Šípková (203).

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl Vláďa Trčka (Ø201,67) před Vláďou Stříbrným (Ø198,22) a Pepou Chudobou (Ø188,44). V tipovačce se tentokrát hrálo o 240,- Kč a svůj vlastní nához správně natipoval Vláďa Stříbrný. Od příště tedy pojedeme opět od nuly.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a jako vždy věřím, že příště se sejdeme ve vyšším počtu, a sice 11.11.2018. Také pro příští turnaj byla obsazovačka v případě druhé rundy vyčištěna, aby se mohl přihlásit opravdu jen ten, kdo má skutečně zájem na turnaj přijet. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, dílčí výsledky, průběžné výsledky v sérii, fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Pokud bude obsazovačka v nějaké z kvalifikačních rund již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

 Tak ať to padá!    

Za pořadatelský tým (MZ)

 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín