Historie Děčínského Klacku

Vůbec poprvé se podařilo myšlenku otevření turnaje jednotlivců pro všechny zájemce o tuto hru uskutečnit v říjnu roku 2010. Po předchozím krátkém průzkumu mezi hráči klubu 1. BK S-Centrum Děčín (SCD) a hráči S-Centrum Bowlingové Ligy (SCBL) se zdálo, že by turnaj mohl mít slušnou účast a že nově uspořádaná akce by mohla stát i do budoucna na pevných základech. Na počátku se vše zdálo být opravdu dobře rozjeté – turnaje se zúčastnilo 24 hráčů, z toho 9 žen, což je opravdu vysoké číslo. Díky handicapům turnaj ženy nakonec zcela ovládly. Již v průběhu turnaje však byly zaznamenány hlasy zejména z řad hráčů SCBL, že handicap žen je příliš vysoký a že některým hráčům nevyhovuje systém hry (ve čtvrtfinále a semifinále se hrálo systémem K.O. na jednu hru, ve finále na součet 2 her včetně handicpau). Někomu vadilo, že se hraje jen na 1 hru, přímo postupujícím do semifinále zase vadilo, že nehraním vychladli, jinému se zdálo startovné moc vysoké apod. Většině členů klubu SCD tento systém naopak celkem vyhovoval, takže rozhodování o budoucí podobě turnaje nebylo jednoduché.

Při přípravě série turnajů pro rok 2011 byly zvažovány veškeré možné úpravy formátu turnaje, avšak nakonec došlo k tomu, že úpravy byly de facto minimální – systém K.O. byl zachován, odpadlo jen čtvrtfinále, naopak v semifinále se hrály 2 hry. Účast na zahajovacím turnaji celé série byla velmi dobrá a vše vypadalo velmi dobře nastartované. Na bednu se prosadil také hráč SCBL, což bylo určitě pozitivní. Na následující turnaj si našlo cestu jen 11 hráčů a vypadalo to, že se něco děje, ovšem hned na tom příštím stoupla účast opět na 19 hráčů, tak se blýskalo na dobré časy. Ovšem tuto účast se ve všech zbývajících turnajích již překonat nepodařilo, ba dokonce na třech z nich byla účast dokonce pod 10 hráčů.

Vzhledem k tomuto vývoji se organizátor turnaje rozhodl v započaté tradici v roce 2012 nepokračovat, a to do doby než se podaří najít společné body jak pro hráče SCD, tak zejména pro hráče SCBL, kterých je daleko více. Tradici se snad podaří obnovit v roce 2013, kdy by měla zahájit nová série turnajů pod stejným názvem, avšak za upravených podmínek jak ve formátu turnaje, tak ve výši startovného.

Věřme, že nově plánovaná série turnajů odstartuje novou a lepší éru a že všichni účastníci budou spokojeni jak s organizací, tak se svými výkony.