Dubnový Děčínský Klacek si podmanili Šípkovi

07.04.2014 19:55

Tradičně první neděli v měsíci se v děčínském S-Centru odehrál turnaj série Děčínský Klacek 2014. Turnaje se zúčastnilo 35 hráčů, z toho 10 žen, žádný nový hráč se tentokrát nepředstavil. Přestože se mazal house, nebyla k vidění nijak vysoká čísla, protože přes 230 bylo zahráno jen 2x, a to jediným hráčem. Dráhy se chovaly spíše jako na sportovní máze, ale hratelné to určitě bylo.

Již po kvalifikaci na tom byla nejlépe pozdější vítězka turnaje – Dáša Šípková. Ta dokonale využila handicapu (HDCP), který si „nahrála“ svými minulými výsledky, a nahrála celkový součet 1439b včetně HDCP. Druhé místo zaujal Jirka Černý (1436b.), kterému se minule nevedlo, ale i díky tomu se mu vlivem HDCP dařilo tentokrát mnohem lépe. Navíc, zaznamenal 2 nejvyšší náhozy celého turnaje dosažené přímo na dráze – 248 a 249. Přes 1400b. se dostala ještě třetí Léňa Huková (1401b.). Nejdramatičtější to ale bylo jako obvykle na hraně postupu do semifinále. V dubnu bylo potřeba na postup zahrát 1251 bod (minule 1252 b.) a to se povedlo Mírovi Zelenému, který celkem o 3 body porazil 17. Dušana Závladského. Mezi postupující se tentokrát nevešla např. Eva Poláková (loňská vítězka celé série), Šárka Černohorská (pravidelná účastnice finále turnajů DK) nebo třeba Jirka „Zub“ Vrážel. Jirko, víme o tom, co se ti při hraní kvalifikace přihodilo, pro příště se tomu pokusíme předejít. Nejvyššího hraného průměru dosáhl Vláďa Trčka (skoro 202b.), těsně za ním byl Pája Prokůpek (200b.) a Jirka Černý (199b.).

Do semifinále hraného na 2 hry si všichni postupující přinesli ještě průměr z kvalifikace včetně HDCP. Tuto fázi turnaje opanovala Dáša Šípková, která měla součet 3 her včetně HDCP téměř 749. Hráči na 2. až 6. místě se poté vešli do rozmezí 662-669b. Na hraně postupu byla tentokrát šťastnější Helena Zdeňková, která o pověstný děčínský klacek porazila Mílu Štěpánka. V semifinále zaznamenal nejvyšší nához hraný na dráze Vláďa Trčka (225b.) a do finále šel z třetího místa.

Stejně jako minule, tak i nyní bylo pořadí po první finálové hře totožné jako po odehrání druhé hry. Dáša Šípková dvěma vyrovnanými hrami a HDCP své soupeře s přehledem nechala daleko za sebou. Pomyslně stříbrného Míru Müllera porazila o 27 bodů. Bronzový Jirka Černý porazil čtvrtou Helenu Zdeňkovou o 1 děčínský klacek. Tentokrát ve finále nebyly vidět tak kvalitní výkony jako minule – nejvyšší nához na dráze zaznamenal Jirka černý (194b.).

Jak vyplynulo z výše uvedeného, nejvyššího náhozu přímo na dráze dosáhl mezi muži Jirka Černý (249b.), mezi ženami si v tomto směru vedla nejlépe tradičně Ála Prokůpková (221b.). Nejvyššího hraného průměru v turnaji dosáhl Vláďa Trčka (194b.) před Jirkou Vráželem (192b.) a Jirkou Černým (190b.). V celkovém pořadí celé série si vedení udržela Šárka Černohorská (119b.), na druhé místo se posunula Ála Prokůpková (110b.), na třetí místo se z druhého místa naopak propadla Zuzka Morongová (105b.). V tipovačce měl tentokrát největší štěstí Jirka Šípek (správně tipnul, že v semifinále a finále padne na dráze nejvyšší nához ve výši 225b.) a tím dovršil celkovou dominanci rodiny Šípkových v dubnovém turnaji.

Všem vítězům gratuluji a všem ostatním účastníkům děkuji za organizační tým za účast a věřím, že se spolu opět všichni uvidíme na květnovém turnaji v neděli 4.5.2014. Detaily k této turnajové sérii i k výsledkům jednotlivých turnajů můžete nalézt na tomto odkazu: https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Obsazovačka na květnový turnaj je již aktivní.

[MZ]

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín