Helena Vlastníková byla poměrně nečekanou vítězkou prosincového DK

08.12.2014 15:54

Tradičně první neděli v měsíci je v děčínském S-Centru vyhrazen čas pro turnajovou sérii Děčínský Klacek. Na poslední turnaj série 2014 si do herny našlo cestu 33 hráčů, z toho 11 žen. Mazal se místní house model a tentokrát se hráčům většinou dařilo, což přineslo hodně náhozů nad 200 bodů, z toho 2 nad 250 bodů. Zajímavostí bylo, že oba hráči, kteří dosáhli na nához nad 250 bodů, dosáhli včetně handicapu na hodnotu náhozu přes 300 bodů, což se často nestává. Další zajímavostí tohoto turnaje byl fakt, že do celkového pořadí roční série se tento turnaj započítával s dvojnásobnými body.

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDCP odehrál podruhé za sebou nejlépe Michal Svoboda (1378 bodů včetně HDC), když druhého Jirku Šípka porazil o 1 děčínský klacek. Třetí místo pak okupovala Sváťa Závladská (1356 b.). Hranice postupu do semifinále byla podobná minulému turnaji, protože bylo potřeba zahrát průměr těsně nad 205 bodů včetně handicapu (minule to bylo 204,5 bodu). Tento výsledek zahrála díky dvěma strikům v desátém frejmu šesté hry Helena Vlastníková, čímž na sebe upozornila poprvé. O pouhé 4 klacky tak porazila Dášu Šípkovou, která tak po dlouhé době nepostoupila aspoň do semifinále. Kdyby se jí to bývalo povedlo, mohla zvítězit i v celoroční sérii, protože v konečném součtu skončila druhá o pouhé 2 bodíky za Álou Prokůpkovou, která tentokrát obsadila až 22. místo. Nejvyšší nához v této fázi turnaje předvedl Michal Svoboda (251 bodů).

Do semifinále hraného na součet 2 her včetně HDC si všichni postupující přinesli tradičně ještě průměr z kvalifikace. Také tuto fázi turnaje jednoznačně ovládla Sváťa Závladská (759 b.), která zahájila SF tím, že vyrovnala svým náhozem stávající rekord DK, když nahrála na dráze 278 bodů. Druhý byl stejně jako v kvalifikaci Jirka Šípek (711 b.) a třetí Helena Zdeňková (688 b.). Helena Vlastníková byla po této fázi turnaji již na 4. místě. Prvním nepostupujícím se podruhé za sebou stal Míla Štěpánek, který ztratil na Jirku Škálu v součtu 11 bodů (minule nepostoupil o 9 bodů). Do finálové fáze tentokrát postoupili 4 muži, což byl nadprůměrný výsledek v porovnání s tím, jaké složení měla všechna letošní finále DK. Při vyhlašování postupujících do finále to tentokrát trochu zahaprovalo, ale nakonec se vše podařilo s přítomnými hráči domluvit a turnaj se dohrál bez větších potíží.

Do finále hraného na 2 hry od nuly včetně HDC si maximální základní handicap přinesli 3 hráči, ale jen Helena Vlastníková jej dokázala přetavit nakonec do nějakého pomyslného kovu – Helena zahrála ve finále své 2 nejlepší hry za celý den a naprosto suverénně zvítězila (493 b.) před druhým Vláďou Hübstem (460 b.) a třetí Sváťou Závladskou (441 b.). Nejvyšší nához v této fázi turnaje předvedl Vláďa Hübst, když na dráze zahrál 217 bodů.

Nejvyššího hraného průměru v turnaji dosáhla podle očekávání Sváťa Závladská (Ø200,00) před Vláďou Hübstem (Ø193,60) a Jirkou Šípkem (Ø192,30). Na závěr turnaje proběhlo kromě vyhlášení nejlepších hráčů v prosincovém turnaji i dekorování nejlepších 20 hráčů z celoroční série DK 2014. Jak již bylo zmíněno výše, v celkovém pořadí (po započtení nejlepších 8 turnajů z maximálně možných 10) zůstala i po posledním turnaji na vrcholu Ála Prokůpková (270 bodů) těsně před Dášou Šípkovou (268 bodů) a Helenou Zdeňkovou (250 bodů). Nejlepším mužem byl Pája Prokůpek na 7. místě. Celkově se turnajové série aspoň jednou zúčastnilo 57 hráčů. V tipovačce se sice ani tentokrát nikomu nepovedlo trefit nejvyšší hraný nához na drahách v semifinále a finále (278), nicméně podle pravidel se jackpot musel vyplatit, a sice tomu, kdo svým tipem bude nejblíže. Mno, a nejodvážnější tip si dal Michal Svoboda (257) a byl za to po zásluze odměněn jackpotem ve výši 1.580,- Kč, což určitě není před vánoci k zahození.

Všem vítězům opět gratuluji a všem ostatním účastníkům děkuji za organizační tým za účast a přeji krásné prožití vánočních svátků a dobrý vstup do Nového roku 2015. Hned 4.1.2015 se uskuteční zahajovací turnaj série Děčínský Klacek 2015, tak věřím, že se spolu opět všichni uvidíme v děčínském S-Centru. Detaily k celé sérii DK 2014 jsou rovněž k dispozici ne webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ a na stejném webu budeme rovněž informovat o chystaných změnách/novinkách pro rok 2015 (na počátku ve formě ankety, poté ve formě nových propozic). Pokud máte zájem se aktivně podílet na podobě propozic turnajové série Děčínský Klacek 2015, prosím o Vaše vyjádření v podobě hlasování, které bude v nejbližší době na turnajovém webu k dispozici. Obsazovačka na lednový turnaj je již aktivní, nicméně volná místa jsou prakticky již jen v rundě K1, ale lze se přihlásit i jako náhradník do rund K0 a K2 a čekat, že třeba někdo z aktuálně zapsaných hráčů nakonec nepřijede, což se děje prakticky před každým turnajem.

[MZ]

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín