House na Děčínském Klacku proměnil Míra Zelený ve vítězství

07.02.2016 22:24

Druhý turnaj série Děčínský Klacek 2016 se odehrál tentokrát již v tradičním termínu, tj. 1. neděli v měsíci. Do děčínského S-Centra si přišlo zahrát celkem 36 hráčů, z toho 12 žen. Přestože se mazal místní house, žádná velká čísla k vidění nebyla, nicméně na rozdíl od předchozího turnaje se točenáři tentokrát prosadili velmi výrazně. Na turnaji jsme po delším čase přivítali i několik nových tváří (dokonce až z Jablonce n/N) a věříme, že se spolu budeme setkávat i na dalších turnajích série DK 2016. Úvodem nutno zmínit, že tentokrát průběh turnaje trochu poznamenaly technické potíže s krajními dráhami (1 a 8).

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDC americkým způsobem odehrál nejlépe pozdější vítěz Míra Zelený (1411b. včetně HDC). Pomohl mu k hlavně vysoký HDC, který si nahrál svým výsledkem na lednovém turnaji. Druhý pak skončil Jirka Květoň (1326b.) a třetí Ála Prokůpková (1324b.). Jako vždy byla nejvíce sledovaná hranice přímého postupu do finále, tj. 14. místo resp. 15. místo (původně přímo postupující Miras Müller však odjel a tak přímý postup bral i hráč na 15. místě). Zatímco minule stačilo na postup nahrát 1126b. včetně HDC, tak tentokrát byla hranice postupu o poznání výše. Šťastným postupujícím se stala nakonec Bára Holá se součtem 1213b. O jediný děčínský klacek porazila Míru Lahmera. Nejvyšší nához v kvalifikaci zaznamenal mezi muži Vláďa Trčka (248b.) a mezi ženami Ála Prokůpková (212b.).

Do Desperáda o 2 postupová místa do finále (1 hra, se započtením HDC, bez tréninku) se přihlásilo 12 hráčů a úspěšnými účastníky této turnajové fáze se stali Michal Svoboda (241 včetně HDC) a Adam Sadílek (218 včetně HDC).

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách (včetně HDC) začal nejlépe opět Míra Zelený a hrou 236b. už v podstatě rozhodl o tom, že bude po skončení finále okupovat bednu. Velmi dobře zahrál i Jirka Květoň (209b.), ostatní měli šance zhruba vyrovnané. Po druhé hře to dobře vypadalo i s ambicemi nestora místního bowlingu Vládi Trčka a mladíka Adama Sadílka. Zatímco Vláďa svoji úlohu ve třetí hrané hře zvládl obstojně, tak Adamovi se již tolik nevedlo. Míra Zelený si ve svých hrách číslo 2 a 3 již své postavení pohlídal a v součtu nakonec porazil o 50 bodů Jirku Květoně. O dalších 40 bodů za Jirkou skončil třetí Vláďa Trčka, který o dalších 30 bodů porazil Páju Prokůpka. Finále sice rozehrál i Michal Svoboda, avšak poté co se dráha č. 1 několikrát za sebou sesypala, svoji účast ve finále v emocích nakonec vzdal. Nejvyšší nához ve finále mezi muži zaznamenal Míra Zelený (236b.) a mezi ženami Bára Holá (178b.).         

Nejvyššího hraného průměru v turnaji dosáhl Míra Zelený (Ø193,89) těsně před Vláďou Trčkou (Ø193,56) a Toncekem (Ø184,67). V tipovačce se tentokrát hrálo o 400 Kč, hry se tradičně zúčastnila i obsluha herny a tentokrát se to vyplatilo, protože správný tip 236b. trefil David Vilhám. Příště se tedy bude hrát opět od nuly.  

Závěrem bych chtěl za organizační tým poděkovat hlavním mecenášům turnaje, kteří nejvíce přispěli na ocenění nejlepších hráčů turnaje – Abdulovi Kassasovi a Michalovi Svobodovi. Gratuluji také všem vítězům a všem ostatním účastníkům děkuji za účast a věřím, že se všichni opět sejdeme při dalším turnaji, který se bude konat tentokrát výjimečně už 28.2.2016. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky, fotky i obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Přestože obsazovačka na další turnaj je již téměř zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji vždy s každým odhlášením hráče.

 Tak ať to padá!    

(MZ)

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín