Premiérové vítězství Martiny Štajnerové na listopadovém klacku

21.11.2016 16:37

Listopadový turnaj série Děčínský Klacek 2016 se odehrál neděli 6.11.2016 v děčínském S-Centru. Zahrát si přijelo celkem 24 hráči, z toho 10 žen. Na drahách byl namazán místní dlouhý model, avšak na číslech to nijak významně vidět nebylo. Podle chování koule na dráze by se mi chtělo říci, že to bylo spíše delší mazání.   

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDC americkým způsobem odehrál nejlépe Mirus Müller, kterému se nezvykle vedlo a součtem 1326 bodů včetně HDC byl jediným, komu se podařilo hranic 1300 bodů překonat. Těsně pod touto hranicí skončili Vláďa Pecháček (1299) a Gábina Trčková (1292). Prvních 14 hráčů postupuje jako vždy přímo do finále. Minule stačilo při podobném počtu hráčů na přímý postup nahrát 1180 bodů včetně HDC a čekalo se, jak tomu bude nyní. Vzhledem k tomu, že bylo delší mazání, čekalo se, že bude stačit i méně, ale to se nestalo a nakonec bylo potřeba mít součet 1192 bodů, což měla Katka Novotná. Ti co měli méně (mj. i hned několik minulých vítězů, jako Ála Prokůpková, Vláďa Trčka, Toncek či Martin X), museli své štěstí zkusit ve hře Zoufalec nebo-li Desperado. Nejvyšší nához kvalifikace zaznamenal mezi muži Vláďa Pecháček (244b.) a mezi ženami Lenka Germanová (199b.).

Desperáda se zúčastnilo celkem 6 hráčů, aby vybojovali 2 zbývající postupová místa do finále. Povedlo se to nakonec Jardovi Vokurkovi a Jirkovi Černému.

Finále hrané na součet průměru z kvalifikace a 3 her odehraných na drahách klasickým způsobem (včetně HDC) bylo obecně docela nervózní, protože nejlepší hru 185b. předvedl Mirus Müller, což bylo letos nejméně. Čekalo se, jak se vše vyvine dále, nicméně i poté nebyla k vidění nijak vysoká čísla. Výrazně ale vystrčila růžky ve druhé hře Martina Štajnerová (196b.) a tu správnou vlnu potvrdila i ve třetí hře, kdy dala 194b. a zasloužené celý turnaj nakonec vyhrála, a to i s celkem velkým náskokem více než 30 bodů. Pomyslné stříbro brala nakonec Ivana Prokopová, které se povedlo v poslední hře nahrát 201b. a třetí místo si pro sebe nakonec vybojoval Mirus Müller, která Gábinu Trčkovou porazil o téměř 20 bodů. Nejvyšší nához ve finále zaznamenal mezi muži Jirka Černý (189b.), mezi ženami se povedlo nejvyšší hru zahrát hned dvěma hráčkám – Lence Germanové a Ivaně Prokopové (201b.).          

Nejvyššího hraného průměru v celém turnaji dosáhl Pája Prokůpek (Ø178,89) před Vláďou Pecháčkem (Ø176,78) a Vláďou Hübstem (Ø174,00). V tipovačce se tentokrát hrálo tentokrát od nuly (v banku bylo nyní 380,- Kč), nicméně nához 201 netrefil nikdo, nicméně nevybraný jackpot se již příště musí vyplatit (viz propozice), a tak uvidíme, komu se příště zadaří, nebo kdo bude nejblíže nejvyššímu náhozu.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast a za příjemnou atmosféru. Děkujeme rovněž Abdulovi Kassasovi za sponzorské příspěvky pro nejlepší účastníky turnaje. Samozřejmě gratulujeme všem oceněným hráčům a věříme, že se všichni sejdeme při letošním posledním turnaji dne 4.12.2016. Kromě toho, že se bude hrát o co nejlepší umístění ve vlastní turnaji, bude se hrát i o celkové umístění za celý rok a nejlepších 20 hráčů bude oceněno ještě i po vyhlášení dílčího turnaje. Veškeré podrobnosti o turnajové sérii, výsledky (za jednotlivé turnaje i celkové), fotky i odkaz na obsazovačku na další turnaj najdete na oficiálním webu https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Přestože obsazovačka na další turnaj je v poslední rundě již zaplněna, určitě se hlaste i mezi náhradníky a průběžně ji sledujte, aktualizujeme ji vždy s každým odhlášením již přihlášeného hráče.

 Tak ať to padá!    

Za pořadatelský tým (MZ)

 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín