V září si premiérové vítězství v sérii DK připsala na své konto Lenka Germanová

08.09.2014 16:29

Tradičně první neděli v měsíci si v  děčínském S-Centru dali dostaveníčko místní hráči bowlingu v rámci 7. turnaje ze série Děčínský Klacek 2014. Prvního poprázdninového turnaje se zúčastnilo celkem 30 hráčů, z toho 11 žen. Mazal se krátký model a na dosahovaných výsledcích zejména točenářů se to tradičně podepsalo velmi výrazně. Hraných náhozů nad 200 bodů bylo jako šafránu – celkem 13, z toho v semifinále a ve finále ani jeden.

Kvalifikaci hranou na 6 her včetně HDCP vyhrála suverénně pozdější vítězka celého turnaje Lenka Germanová (1378 bodů). Lenka si díky výsledku v předchozím turnaji přinesla do zářijového turnaje maximálně možný HDCP, čehož při obtížnější máze dokonale využila. Za Lenkou pak byla trochu větší díra, druhý byl Míla Lahmer (1320 bodů) a třetí Eva Poláková (1310 bodů). Zajímavostmi této fáze turnaje byl postup 9 žen z 11 do 16-členného semifinále a nejvyšší nához celého turnaje dosažený rovněž ženou. Hrana postupu je tradičně nejsledovanější po skončení kvalifikace a tentokrát se na posledním postupovém místě usadil Vláďa Trčka se součtem 1199 bodů, kterým o pověstný děčínský klacek porazil Tonceka. Ze 14 nepostupujících byli jen 4 rovináři, kdežto v 16 postupujících byli jen 4 točenáři – jednoznačně to vypovídalo o tom, jak si točenáři poradili s mázou. V kvalifikaci byl také zahrán nejvyšší nához celého turnaje (235), který se povedl Ále Prokůpkové. Absolutně nejvyšší mužský nához předvedl rovněž v kvalifikaci Jirka Zub Vrážel (226).

Do semifinále hraného na 2 hry si všichni postupující přinesli tradičně ještě průměr z kvalifikace včetně HDCP. Tuto fázi turnaje zvládla nejlépe Helena Zdeňková (688,67 bodu), před Lenkou Germanovou (674,67 bodu) a Léňou Huková (653,5 bodu). Posledním postupujícím do finálové fáze byla Eva Poláková (631,33 bodu) a 9. Mílu Lahmera porazila o více než 17 bodů. Do Finále prošlo hned 6 žen, a tak bylo zřejmé, že ženy nejspíš obsadí i celou bednu po skončení finále. Do této fáze se překvapivě neprobojovala Ála Prokůpková a také Vláďa Trčka si své postavení po kvalifikaci nevylepšil, semifinále jim jednoduše nevyšlo. Nejvyšší nához této fáze turnaje dosáhl Míra Vlach (198).

Ve finále hraném na 2 hry od nuly včetně HDCP zahájila nejlépe Dáša Šípková, která také zaznamenala nejvyšší nához této fáze turnaje (191). Za ní se po první hře seřadily Lenka Germanová a Šárka Černohorská. Čekalo se, jestli všechny tyto ženy dokážou své postavení po druhé hře podržet či ještě vylepšit. Jak je již z výsledkového servisu zřejmé, tak druhou hru zvládla nejlépe Lenka Germanová, které pomyslně stříbrnou Dášu Šípkovou porazila o propastných 32 bodů a o dalších 22 bodů zpět skončila nakonec třetí Helena Zdeňková. Oba muži přítomní ve finále se umístili na chvostu finálového pořadí.

Nejvyššího hraného průměru v turnaji dosáhl Jirka Zub Vrážel (Ø181,50) před Álou Prokůpkovou (Ø180,88). Žádná další hráč se hraným průměrem nad 180 bodů nedostal. V celkovém pořadí celé série na prvních místech pořadí následující: Ála Prokůpková (231 bodů), Šárka Černohorská (209 bodů) a Dáša Šípková (193 bodů). Prvním mužem v celkovém pořadí je až na 7. místě Pája Prokůpek, který ale tentokrát z pracovních důvodů nehrál. V tipovačce se tentokrát nikomu nezadařilo trefit nejvyšší hraný nához na drahách v semifinále a finále, protože všichni celkem logicky tipovali nához nad hranicí 200 bodů, nicméně nejvyšší nához tentokrát představoval hodnotu jen 198, což bylo zaznamenáno v sérii DK vůbec poprvé v historii. Vzniklý jackpot se tak převádí do říjnového turnaje.

Všem vítězům gratuluji a všem ostatním účastníkům děkuji za organizační tým za účast a věřím, že se spolu opět všichni uvidíme na říjnovém turnaji v neděli 5.10.2014. Detaily k této turnajové sérii i k výsledkům jednotlivých turnajů můžete nalézt na tomto odkazu: https://decinsky-klacek.webnode.cz/ . Obsazovačka na říjnový turnaj je již aktivní.

[MZ]


 

Vyhledávání

Kontakt

Novák Antonín